1917 (2019)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

60 YORUM
@mehmet ayddemir 4 gün önce
hicbisey anlamadim bayaaa sacma puanim 2.5
@MiralayAta19TR 4 gün önce
Her ne kadar senaryoyu beğenmesemde sinemtografisi gerçekten güzeldi. İzlenebilir.
5.5/10
@miller 4 gün önce
begenmedim. vakit kaybı
@cansu_ 4 gün önce
gerçekten etkileyici bir filmdi. izlemelisiniz.
@Havin 5 gün önce
Koronadan dolayı geldim
Snapten ekleyin bari de sıkılmayalım/@haviinaydn
@padir 1 hafta önce
Muazzam ötesi bir kamera kullanımı. Yok denecek kadar az bilgisayar efekti yerine şahane şekilde işlenmiş kamera efektleri. Yüksek tempolu soluksuz bir film. Yerinde kullanılan müziklerle sizi adeta o atmosfere çeken bir film. Kesinlikle izleyin.... [Devamını gör..]
Muazzam ötesi bir kamera kullanımı. Yok denecek kadar az bilgisayar efekti yerine şahane şekilde işlenmiş kamera efektleri. Yüksek tempolu soluksuz bir film. Yerinde kullanılan müziklerle sizi adeta o atmosfere çeken bir film. Kesinlikle izleyin.
@abrek55 1 hafta önce
sinematografi 10/9
senaryo 10/2
oyunculuk 10/3
film izlenir ama beklenti uzer.
birde bu filmi dunkrik ile KİYASLAMAYİN. yanindan bile GE CE MEZ.
koskocaa mendes reyizin cast ajansini coronadan batmis heralde
1 yanıtı görüntüle
@Kemosabe 1 hafta önce
Vay vay vayyy.-…..
@castiel™ 2 hafta önce
sıkılmadan izledim
@FilmlerHayatim 2 hafta önce
*En az bir... [Spoileri gör..]
*En az bir kere izlenmesi gerekiyor bence. Olaylar Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru bir zaman diliminde gerçekleşiyor. Oscar’da aldığı Görüntü Yönetimi, Görsel Efekt (çok doğal duruyordu her şey) ve Ses Miksajı ödüllerini hak etmiş. Filmin müzikleri de başarılıydı, savaş atmosferini iyi bir şekilde yansıtıyordu.
*Tek plan çekim fikri bile takdire şayan lakin yer yer filmin tek kozunun bu çekim olduğunu düşünmedim değil. Bu yönüyle klasik savaş filmlerinden ayrılıyor fakat tek plan bir film çekelim mottosuyla bu işe başlanmış, üstüne hikaye/senaryo yazılmış gibi duruyor. Filmle ilgili tek eleştirim budur. İlk yarı muhteşem ve akıcı bir ivmeyle yükselen film, ikinci yarıda duraklıyor (Fransız kadınla ve bebekle karşılaşma kısmını gereksiz buldum misal.) fakat güzel bir finalle kapanışı yapıyor. Benim favori sahnemse Schofield’ın nehirde kiraz çiçeklerinin arasından süzülüşüydü. Sığınak sahnesi de çok iyi çekilmişti, kalbim ağzımda seyrettim. ”Almanlar ne sağlam iş yapmışlar, manyaklar” diye içimden geçirmedim dersem yalan olur. Blake’in kurtarmaya çalıştığı pilota çok sinirlendim, sana yardım eden bir insana hangi koşulda olursan ol hainlik edilmez yahu… Arkadaşını ölümden kurtarabildi fakat kendini kurtaramadı.
*Oyunculara gelirsek, 1 saat 6 dakikalık ilk yarı boyunca kesintisiz bir şekilde başarılı oyunculuklar sergileyen Dean-Charles Chapman (Blake) ve George MacKay (Schofield, bu filmdeki favori oyuncum oldu) takdiri hak ediyorlar. Colin Firth filmin başında general rolünde çok kısa görünüyor. Benedict yani Sherlock’umuz da filmin sonunda savaş yanlısı, bütün film boyunca kendisine mektup ulaştırmak için uğruna dağlar tepeler aştığımız komutan Mackenzie’ye hayat veriyor. Blake’in abisi rolündeki Richard Madden’e de (o da Chapman gibi malum diziden tanıdık bir sima, Game of Thrones’un Robb Stark’ı) bir alkış, ölüm haberini aldığı sahnedeki oyunculuğundan ötürü.
*Filmin sonunda teşekkür edilen Alfred H. Mendes, yönetmen Sam Mendes’in dedesi, bu filme ilham veren kişiymiş. Cephede savaşmış, torununa anlattığı hikayeler ise değiştirilmiş bir şekilde bu filmi ortaya çıkarmış. (Karakterlerin gerçekte yaşamamış, kurgulanmış kişiler olduğunu da belirtelim.)

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Dram
  8.5/10
 
  119
  ABD