Adres Değişikliği: Yeni adresimiz 720pizle.org olmuştur. Favorilerinize ekleyip, adresimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Citizen Kane (1941)

Yurttaş Kane

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

15 YORUM
@guliver 4 ay önce
İzlemem gerektiği için izliyordum, hoşuma gideceği beklentisinden uzak bir şekilde... Fakat garip bir şekilde hoşuma gitti. Kurgunun değişikliğini, geçişlerin hafifliği o zamanlara göre çok hoş olsa da şimdilerde klasik hollywood sinemasına alışkın o... [Devamını gör..]
İzlemem gerektiği için izliyordum, hoşuma gideceği beklentisinden uzak bir şekilde… Fakat garip bir şekilde hoşuma gitti. Kurgunun değişikliğini, geçişlerin hafifliği o zamanlara göre çok hoş olsa da şimdilerde klasik hollywood sinemasına alışkın olan bizler için biraz garip kaçabiliyor, güzel bulduğum halde rahatsız etmedi değil. Alan derinliği denilince insanın aklına gelen ilk film. İzlemelisiniz.
@yesildunya 5 ay önce
güzel bir filmdi.
@frank leone 6 ay önce
Orson Welles'in sinemada devrim yarattığı film. “Rosebud…”
@muhibbi 9 ay önce
Film bittikten sonra başa dönüp ilk 20 dakikasını hızlı bir biçimde tekrar izledim. Her şey daha anlamlı geldi. Harika bir film.
@baharguzel 1 sene önce
Kane bana William Randolph Hearstu hatırlatdı. O da ünlü olmak için can atan biriyle sevgiliydi ve dünyanın 4 bir yanından antikalar ve.s toplayıb kendine şato yapmıştı. Hikaye çok onu andırdı.
1 yanıtı görüntüle
@mcades 1 sene önce
iyi bir eğitim almak adına ailesinden uzak büyümek zorunda bırakıldığı için sevgi açlığı çeken ve bu nedenle hayatının geri kalanında ihtiyacı olan sevgiyi parasıyla satın almaya çalışan bir adamın öyküsü. filmin anafikri aslında afişte yazılı.sinema... [Devamını gör..]
iyi bir eğitim almak adına ailesinden uzak büyümek zorunda bırakıldığı için sevgi açlığı çeken ve bu nedenle hayatının geri kalanında ihtiyacı olan sevgiyi parasıyla satın almaya çalışan bir adamın öyküsü. filmin anafikri aslında afişte yazılı.sinema tarihinin kült filmlerinden. kesinlikle izlenmeye değer.
@atticus finch 2 sene önce
mükemmel bir filmi notu 10/8.0
@kaan başaran 3 sene önce
1941 tarihi ve sinemanın gelişimi üzerinden gidersek film gayet başarılı. Ancak dünya tarihinin en bilmem nesi vs. gibi uç yorumların ayağını havada bırakabilecek bir yapım. Teknik tarfıyla değil de senaryonun oscar alması da şaşırtıcı. Sinemaya ilgi... [Devamını gör..]
1941 tarihi ve sinemanın gelişimi üzerinden gidersek film gayet başarılı. Ancak dünya tarihinin en bilmem nesi vs. gibi uç yorumların ayağını havada bırakabilecek bir yapım. Teknik tarfıyla değil de senaryonun oscar alması da şaşırtıcı. Sinemaya ilginiz varsa ve izlediğinizi belli etmek zorundaysanız (!) izlemelisiniz. Ama modern sinema severlerin hele hele dizi tutkunlarının pek memnn olacağını düşünmüyorum.
1 yanıtı görüntüle

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.3/10
 
  119 DK
  ABD