İndirme: Sevgili arkadaşlar indirme çalışan "PUB" player için aktif. Yeni playerimiz "PUB+" HENÜZ desteklemiyor fakat indirme özelliği için çalışıyoruz.

My Octopus Teacher (2020)

Ahtapottan Öğrendiklerim

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

24 YORUM
@bora 20 saat önce
Dişi ahtapot yumurtalarından yavru çıkana kadar yemez içmez ve bunun sonucunda ölür. Doğanın gerçeği budur. Filmi ve anlatılmaya çalışılanı anlamayıp - anlayamayıp işi yanabcıların merhametsizliğine bağlamak ne kadar doğa cahili olduğunu gösteriyor y... [Devamını gör..]
Dişi ahtapot yumurtalarından yavru çıkana kadar yemez içmez ve bunun sonucunda ölür. Doğanın gerçeği budur. Filmi ve anlatılmaya çalışılanı anlamayıp – anlayamayıp işi yanabcıların merhametsizliğine bağlamak ne kadar doğa cahili olduğunu gösteriyor yorumcu arkadaşın. Müslüman da olsan, Hristiyan da olsan, Budist te olsan kurtaramazsın canım kardeşim. Doğanın işleyişi böyle.
@leherisson 4 hafta önce
Tum yaradilisin mayasinin sevgiden ibaret oldugunu bir kere daha anliyoruz…Tesekkurler
@silopya 4 hafta önce
güzel ama bu kadar puanı hak etmiyor.
@mayday 2 ay önce
İnsanlar t... [Spoileri gör..]
İnsanlar tarafından pek sempati görmeyen ahtapot ile insanın karşılaşması.. Ama daha ziyade ahtapotun yaşamına yakından bakış.. İnsan, enerjisini ve aklını doğru konulara yönlendirince ortaya neler çıkabileceğinin örneği bu belgesel. Bir hayvana ilgiden bilgiye giden süreç ne güzel hikaye edilmiş. Ahtapotların, kısa yaşamlarına sığdırdıkları serüven, farlı bir yaratığa güvenmek, avlanmak ve av olmamak için geliştirdikleri taktikler ve doğurganlığın ölümle iç içe geçişi.. Acaba çiftleşmenin sonun başlangıcı olduğunu biliyorlar mı?

Hayatımda izlediğim en iyi belgesellerden biri, fakat aynı zamanda sinema. Kullanılan tema müzikleri, kurgusu, görüntü yönetimi, hikayenin anlatımı.. Ahtapotla insanın temasında kabaran duygular.. Benim diyen bir çok sinema filminde olmayan şeyler bunlar. Ayrıca, bu belgesel çocuklara doğayı, hayvanları sevdirmek için, farklı olana saygı duyulmasını sağlamak için de mükemmel bir araç. Zaten, dalgıç (Craig Foster) yolculuğun oğluna bu etkisini de anlatıyor. Pek beğendim. Pek tavsiye ederim. Benden tam puan.. 10/10..
@ALİ YILMAZ 2 ay önce
cok güzel olmus emegine saglık
1 yanıtı görüntüle
@Hasan 2 ay önce
35 mb hıza rağmen sürekli takıla takıla izledim. Ama değdi.
@nekibu 2 ay önce
bence elemanın cıddı sorunları var.
1 yanıtı görüntüle
@Ozymandiass 2 ay önce
Rehabilite etkisi yüksek, nat geo yada discovery tarzında olmayan bir belgesel olmuş.İzleyecekleriniz anca animasyonda olabilir ama gerçekten yaşanmış, insana bir şeyler katabilen bir yapıt olmuş.
@rcpblr 2 ay önce
Harika bir belgesel muazzam güzel olmuş mutlaka izleyin
@Enes 2 ay önce
Kesinlikle izleyen birşey katacak , çok güzel ve anlamlı bir belgesel olmuş , izlenmesini tavsiye ederim .

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Belgesel
  8.3/10
 
  85
  Güney Afrika