The Lighthouse (2019)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

62 YORUM
@Aysu 3 gün önce
Rober Pattinson'un yeteneğini tamamen ortaya çıkarmış bu film özellikle bu sene kendisini çok iyi gosterdi.film kısaca alt-üst ve erkeklik kavgasını anlatıyor bence zekice kurgulanmış özellikle siyah beyaz olması etkileyiciligini arttırmış tamamen ka... [Devamını gör..]
Rober Pattinson’un yeteneğini tamamen ortaya çıkarmış bu film özellikle bu sene kendisini çok iyi gosterdi.film kısaca alt-üst ve erkeklik kavgasını anlatıyor bence zekice kurgulanmış özellikle siyah beyaz olması etkileyiciligini arttırmış tamamen kaotik bir ortam oluşturmuş. 10/10 bir filmdi delirmeler ve osuruklar bana swiss army man’i anımsattı:)
@4zGiNDeMoKrat 4 gün önce
normalde beyenmen herkese saygım çoktur.filmlerdende anladığım söylenir ve bu film hakkında olumlu tek bir kelime edemiyorum bok gibiydi.
@Nevzat 2 hafta önce
bu filmi anlayabilmeniz için yalnızlığı bir seçim olarak değil, zorunluluk olarak yaşamanız gerekiyor. film bittikten sonra hayatı sorgulamıyorsanız hala bir yerlerde yaşanmamışlıklarınız var demektir. oscarlık veya ödüllük bir durumu var mı bilmiyor... [Devamını gör..]
bu filmi anlayabilmeniz için yalnızlığı bir seçim olarak değil, zorunluluk olarak yaşamanız gerekiyor. film bittikten sonra hayatı sorgulamıyorsanız hala bir yerlerde yaşanmamışlıklarınız var demektir. oscarlık veya ödüllük bir durumu var mı bilmiyorum, ama gerçek olmadığını bildiğim herşeyi gerçekmiş gibi bize yansıtan ve o adamların yanında üçüncü bir adammışız da neyse ki bize dokunmuyorlarmış diye şükrettiren enteresan psikolojide bir film. hani komedi filmlerine herkes gülmez ya, burada da sıkılanlar, sövenler olabilir. ama izlediğim hiçbir saniyesi sıkmayan, beni içine çeken ve sonuna kadar bana bütün duyguları yaşatan emfes bir lezzetti.
ayrıca robert abide bir erdal beşikçioğlu havası var, ve bu muazzam bir şey (bkz: bir delinin hatıra defteri)
1 yanıtı görüntüle
@Tolga 3 hafta önce
Film Psikolojik açıdan bakıldığında da çok iyi bir film izlenir
@Sedat 1 ay önce
Begenenlere şaşırıyorum ben hiç beğenmedim. Bok gibiydi
1 yanıtı görüntüle
@daffddsfsd 1 ay önce
Atmosferi çok iyiydi.Sürükleyici bir filmdi.Oyunculuklar çok iyiydi.Konusuda ilgi çekici.2019’un en iyi filmi olabilir.Bence 8/10 . Oscar’ı hak ediyor.
@FilmlerHayatim 2 ay önce
Kederli ve soluk film, sinir krizlerini evimiz kıldı. 70'lerde çekilmiş bir Tarkovski filmi gibiydi, aynı kasvette ve yoğunlukta. Ben bu tarz filmleri çok sevmiyorum. En çok iki oyuncunun karşılıklı oynadığı sahneleri sevdim, Dafoe ve Pattinson mükem... [Devamını gör..]
Kederli ve soluk film, sinir krizlerini evimiz kıldı. 70’lerde çekilmiş bir Tarkovski filmi gibiydi, aynı kasvette ve yoğunlukta. Ben bu tarz filmleri çok sevmiyorum. En çok iki oyuncunun karşılıklı oynadığı sahneleri sevdim, Dafoe ve Pattinson mükemmel oynamışlar. Film Oscar’da da olabileceği tek dalda aday olmuş, tam bir görüntü şöleni gerçekten. Manzara izlemek için iki saat bir film izlenir mi onu bilemedim tabii, niyetiniz buysa hazır hava aynı boğuculuktayken çıkın dışarı çıplak gözle izleyin. Oyunculuklar nasıl aday olamamış onu çözemedim, bu senenin bereketinden kaynamış arada. Dafoe en iyi erkek oyuncuya aday olabilirmiş aslında, Kibariye’nin annesine bağlayıp çılgın bir şekilde beddua ettiği sahnede bile çok başarılıydı. Geçen sene Van Gogh’u oynadığı filmdeki oyunculuğu çok iyiydi. İçten içe kazanmasını istemiştim ama rakibi güçlüydü. IMBd puanı bol kepçeden verilmiş. Sürüne sürüne zorla bitirdim. Sonu bir yere bağlanır diye bekledim ama o da yoktu. Kötü bir film değil ama abartıldığı kadar iyi, hele hele şaheser olduğunu da düşünmüyorum.
1 yanıtı görüntüle
@ilke 2 ay önce
leonardo di caprio nun zindan adası filmi tadında ama daha yılanlısı 😀
@melihbicak 2 ay önce
Beni sıkma... [Spoileri gör..]
Beni sıkmayan nadir bir film oldu bu (figh club’da bile yer yer sıkılmış bir insanım), eğer sinemayı, film izlemeyi seviyorsanız abartısız bu filmi seviceksiniz.Ayda yılda bir kez film izleyen veya sadece arkadaş ortamında felan film izleyen biriyseniz zaten sevmezsiniz.Filme ilk başta amatör bir film gibi yaklaştım ama başlar başlamaz Robert Pattinson ve Willem Dafoe olduğunu görünce sıradan bir film olmadığını anladım, yanlış anlamayın gelip burda oyunculuklar, kurgu felan bahsetmicem aydınlık taslamıcam.Ama gerçekten güzel bir gerilim filmi sonlara doğru biraz boş yapmış ama dediğim gibi film sıkmadığı için sorun olmuyor.Yer yer bana Zindan Ada’sını hatırlattı film, acaba yaşlı adamla (Thomas Wake) genç olan (ephraim win.blabla) aynı kişiler mi felan felan diye bol bol teori kurdum ama fazla karmaşık düşünmüşüm.Film çok normal bitti yane yaşlı adam “deniz feneri büyülü diyorlar” dedi genç olanda merak edip çıkmaya çalıştı filmin sonunda da çıktı ve çarpıldı.(Gerçekten çarpılıyor karmaşık düşünmeyin basit olun.)

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Dram
  8.2/10
 
  109
  ABD