Adres Değişikliği: Yeni adresimiz 720pizle.org olmuştur. Favorilerinize ekleyip, adresimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Where's My Roy Cohn? (2019)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

1 YORUM
@mayday 2 ay önce
Bir belgesele kıyasla taraflı olsa da beğendim. Puanının düşük olmasında İmdb'de yazıldığı gibi kızgın cumhuriyetçilerin payı var gibi. Yapımda mafya, Joseph McCarthy, J.Edgar Hoover, Ronald Reagan, Donal Trump gibi ABD idealizminin temelini dinamitl... [Devamını gör..]
Bir belgesele kıyasla taraflı olsa da beğendim. Puanının düşük olmasında İmdb’de yazıldığı gibi kızgın cumhuriyetçilerin payı var gibi. Yapımda mafya, Joseph McCarthy, J.Edgar Hoover, Ronald Reagan, Donal Trump gibi ABD idealizminin temelini dinamitleyenlerin öğrencisi, arkadaşı veya hamisi olmuş bir “hukukçu”nun (!) hikayesini izliyoruz.

Bugün, adına “post-truth” (hakikatin önemsizleşmesi) denen nifağın izdüşümlerini ise, İngiltere’deki Brexit sürecinde, Trump kampanyasında, Brezilya’da Bolsonaro’da, ülkemizde son yıllarda yaşananlarda dahası dünyanın genelinde görebilirsiniz. Bu insanlar hep vardı ama akacak damarı bulamamışlardı. Post-modernizmle (kimine göre 60’lar) tohumları atıldı. 80’lerde yeşerdiler. Sosyal medyayla sıradanlaştılar. Bize meyvelerini toplamak kaldı. Artık coğrafi-kültürel farkla dünya bu salgının esiri. Belgeselin sonundaki cümle de buna işaret ediyor: “Roy bir kötülüktü. Amerikan kültürünün belli kısımları tarafından üretilmişti” İlginizi çekerse, tamamı 2019 yapımı ve sitede mevcut “Brexit: The Uncivil War”, “The Great Hack” ve “The Edge of Democracy” belgesellerini izleyebilirsiniz.

Hazır günlerden 23 Nisan iken, bu vesileyle, bağımsızlığa giden yolda ulusal egemenliğimizin ve cumhuriyetimizin geleceklerinin 100. bayram yılı kutlu olsun!..

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Belgesel
  6.5/10
 
  97
  ABD