Adres Değişikliği: Yeni adresimiz 720pizle.org olmuştur. Favorilerinize ekleyip, adresimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Il buono, il brutto, il cattivo. (1966)

İyi, Kötü ve Çirkin

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Devam Filmleri (Il buono, il brutto, il cattivo.)
Film Adı Yıl IMDB
Per un pugno di dollari
The Man with No Name Trilogy
1964 8.0
Per qualche dollaro in più
The Man with No Name Trilogy
1965 8.3
Il buono, il brutto, il cattivo.
The Man with No Name Trilogy
1966 8.8
83 YORUM
@nouvelles 4 hafta önce
her film bi öncekinden daha iyiydi. puana bakınca da anlaşılıyo zaten..
üç filmi de izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar. gerçekten harcanılan zamana değiyo..
@ardakctrk 1 ay önce
Western filmlerini sevmediğim halde bu filme bayıldım. Başyapıt…
@karakaplan58 2 ay önce
Çirkin rolünü muhtemeşem oynayan Wallch çok sempatik geldi bana. Lee Van CLEEF zaten bu adamın hastasıyım. Clint Eastwood anlatmaya bile gerek yok bu adamı. Gönlümde ki yeri hiç bir zaman boşalmayacak bir filmdir bu film.2000 yıl ... [Devamını gör..]
Çirkin rolünü muhtemeşem oynayan Wallch çok sempatik geldi bana. Lee Van CLEEF zaten bu adamın hastasıyım. Clint Eastwood anlatmaya bile gerek yok bu adamı.
Gönlümde ki yeri hiç bir zaman boşalmayacak bir filmdir bu film.2000 yıl öncesinde çekilen filmler ilgi alanımdır her zaman. Özellikle 1950 ve 1987 yılları arası daha bi cazip gelir. Acaba bi konuda yanılıyor olabilirmiyiz? Zaman ve teknoloji ilerledikçe gerçekten de gelişiyormuyuz . Lütfen kendınıze bu soruyu sorun. Modern zamana ait olan o muhteşem ve şaşalı filmler neden bana bu fılmlerın 10 da 1 kadar zevk verememekte. Yaşım 29 bu arada.
Cevabım su sekılde olacak. Sergio Leone bu adamın yönetmenliğini tartışacak bir babayiğit tanımam. Özellkle en çok etkilendığım bır zamanlar amerikada filmi bunu ispatlıyor. Günümüzde pek çok kişi yönetmenlik konusuna dair hiç bir yeteneği olmasa bile eğitim alarak bunun üstesinden geleceğini zannediyor veya belli bir rol üstlenip belli bir yaşa gelince tecrübeli olduğunun yanılgısına düşüyor. Aslında öyle olmuyor. Bu iş bir yetenektir. Dikkat ederseniz bu tarz klasikleşmiş filmlerde yönetmen diyalog kısmına fazla yer vermez. Bu filmde de ilk 10 dk sına kadar bir diyalog söz konusu değil ve buna rağmen izleyici müthiş bir haz alıyor. Modern filmlere bırakın 10 dk yı 1 dk bile dayanacağımızı sanmıyorum konusu ne olursa olsun.
Neticede arkanıza yaslanın ve bu muhteşem fılmi Akşam vaktinde sıfır sessizlikte ve karanlık ortamda izleyin. Muhteşem sahneleri kaçırmayın. Filmin bitişinde başlayan müziğin tamamını dinlemedende filmi kapatmayın.
@elf 2 ay önce
çok güzel filmdi ya. ba-yıl-dım. uzun zamandır izlemeye erteliyordum. ama keşke daha önce izleseydim. müzikleri, sahneler, kurgu, oyunculuk ve senaryosuyla enfes bir başyapıt. kesinlikle izlenmeli.
@Kerem Aytaş 3 ay önce
3 saat süren bir destan adeta. Batının ıssızlığı ve enfes Ennio morricone müzikleri Sergio Leone ustalığı ile birleşince ortaya bu mükemmel film çıkmış. Oyunculuklar şahaneydi ama bana göre en iyi western, çokta açık ara olmayan bir farkla "Once Upon... [Devamını gör..]
3 saat süren bir destan adeta. Batının ıssızlığı ve enfes Ennio morricone müzikleri Sergio Leone ustalığı ile birleşince ortaya bu mükemmel film çıkmış. Oyunculuklar şahaneydi ama bana göre en iyi western, çokta açık ara olmayan bir farkla “Once Upon A Time In The West” filmidir. İyi kötü ve çirkinden daha ağır ilerler ama işleniş ve kurgu bakimından kesinlikle bu filmin üstünde.
@genco5806 3 ay önce
Western ikiye ayrılır… İyi, Kötü ve Çirkin ve Diğerleri…
Not: Lee Van Cleffe Angel Eyes lakabını, film setindeyken Clint Eastwood vermiş.
@mayday 4 ay önce
Evet L.V.Cleef iyiydi; evet Eli Wallach mimikleriyle (en iyi performans) göz kamaştırıyor; evet Clint Eastwood'un bakışları hatta duruşu bile yetiyor. İyi 'cast', iyi prodüksiyon, iyi görüntü yönetimi (Tonino Delli Colli).. Hepsi tamam. Peki Sergio L... [Devamını gör..]
Evet L.V.Cleef iyiydi; evet Eli Wallach mimikleriyle (en iyi performans) göz kamaştırıyor; evet Clint Eastwood’un bakışları hatta duruşu bile yetiyor. İyi ‘cast’, iyi prodüksiyon, iyi görüntü yönetimi (Tonino Delli Colli).. Hepsi tamam. Peki Sergio Leone’nin hikayeyi anlatmaktaki ustalığına ne demeli? Ya da Ennio Morricone’nin müzikleri? Seriyi bu sefer baştan izledim. Sergio Leone (hikaye-yönetim) ile beraber Ennio Morricone (müzik) de büyümüş; “İyi, Kötü, Çirkin”de kusursuzluğa erişmiş. Sinemanın yüz aklarından.. 8.2/10..
@İdris bozkurt 4 ay önce
Tarihin en iyi filmlerinden, baş yapıt.
@Selim J. Winchester 4 ay önce
Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Bir başyapıt…
@V FoR Vendetta 4 ay önce
Çok kral bir film keşke daha uzun olsaydı 10/8.5

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Macera
  8.8/10
 
  161 DK
  Batı Almanya