Adres Değişikliği: Yeni adresimiz 720pizle.org olmuştur. Favorilerinize ekleyip, adresimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.

King Lear (2018)

Kral Lear

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

7 YORUM
@FilmlerHayatim 6 ay önce
Epik taraf... [Spoileri gör..]
Epik tarafı izlerken beni yorsa da sevdiğim bir film oldu. Bazı sahne geçişleri çok hızlı hızlı geçilmişti, ne olduğunu anlayabilmem zaman aldı. Anthony Hopkins ve diğer oyuncular muhteşem performanslar vermişler. Bazı sahnelerde oyuncuların direkt kameraya bakarak tirat atması hoşuma gitti değişik bir teknik denemişler. Eser tam anlamıyla günümüze (yıl olarak) uyarlanmamış ama güncel bir uyarlama olduğu söylenebilir. Filmin ana teması ”bir kötünün yedi mahalleye zararı vardır” bence. Güç eğer iyi kullanılmazsa, iktidar hırsı insanın gözlerini kör ederse sonuçları çok kötü olabilir. Gayrimeşru çocuk Edmund yüzünden herkesin hayatı kaydı. Cordelia’yı, Edgar’ı, Kent’i sevdim. Onlar bu hikayenin mazlumlarıydılar. Keşke Cordelia ölmeseydi, Kral Lear’ın aklı her şey olup bittikten sonra başına gelmeseydi. Bazı yerlerde Tanzimat romanı okuyormuşum hissine kapıldım, yahu insan hiç mi şüphelenmez, benim oğlum böyle bir hainlik yapmaz, ben babam hakkında kötü bir şey söylemedim bir oturalım konuşalım demez. İnsanlar nasıl birbirini tanımaz, misal Kent dış görünüşünü değiştirdi, insan sesinden de mi tanımaz? Eser geçmiş zamanda yazılmış olduğu için böyle olduğunu biliyorum ve fazla takılmak istemedim bunlara. Bir de insanlar şunu akıllarından çıkarmamalılar: Bugün bir başkasına ihanet eden, yarın da bana ihanet edebilir.
@dg35 9 ay önce
güzel bir tiyatro oyunu idi
@stardustv 1 sene önce
Shakespeare'in adının geçmesi bile benim için yeterli.. Filmi beğendim.. Eseri gayet güzel bir şekilde filme uyarlamayı başarmışlar.. Oyuncu kadrosu ise muazzam.. O yüzden bu konu hakkında eleştiride bulunmak ne haddime.. Fakat bu filmde beni rah... [Devamını gör..]
Shakespeare'in adının geçmesi bile benim için yeterli.. Filmi beğendim.. Eseri gayet güzel bir şekilde filme uyarlamayı başarmışlar.. Oyuncu kadrosu ise muazzam.. O yüzden bu konu hakkında eleştiride bulunmak ne haddime.. Fakat bu filmde beni rahatsız eden tek nokta.. King Lear eserinin günümüze uyarlanmaya çalışılmış olması.. Olmamış.. Shakespeare'in birçok eseri herhangi bir döneme uyarlanabileceği gibi..bazı eserleri de bunun tamamen dışında bırakılmalıdır.. King John, Macbeth.. özellikle de Kral Lear gibi eserleri kendi yazıldığı dönemlerin atmosferinde çekilirse..seyirci üzerinde daha iyi bir etki bırakabilir.. tabi bu sadece benim fikrim.. Bu arada Shakespeare'in son zamanlarını konu alan “All Is True” adlı Kenneth Branagh'ın yönetmenliğini ve baş rolünü üstlendiği bir film de çıktı.. Umarım yakın bir zamanda o filmi de sitede görme şansına sahip olurum.. Son olarak.. filmi ekleyen ve çevirisini yapan arkadaşlara teşekkür ederim..
@recepkovboy25 1 sene önce
HOPKINGS Efsane oyunculuk Biraz Tiyatro gibi olmuş ama güzel yine izleyin Kesinlikle
1 yanıtı görüntüle
@manwe 1 sene önce
Oyunculuklar mükemmel de, hikaye olması gerekenden fazla karışık, birebir oyun uyarlaması olmuş bu keşke biraz daha film tarafı ağır bassaymış.
@curly73 1 sene önce
wuuhuu … shakespeare…şahane.. anthony hopkins yaşına rağmen efsaneydi..

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  6.1/10
 
  115 DK
  ABD