Adres Değişikliği: Yeni adresimiz 720pizle.org olmuştur. Favorilerinize ekleyip, adresimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Persona (1966)

Persona

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

20 YORUM
@Tuna 3 hafta önce
Anlamak için üst üste 2 kere izledim. Hiçbir şey anlayamadım. Baştaki sahneler iğrenç. Sayın çok bilen arkadaşlar “anlamayan şöyledir, böyledir” diye yorum yapacağına bi anlatsın bakalım ne anlatıyormuş.
@bulut743 2 ay önce
Filme alakasız iğrendirici sahneler ile giriş yap. Başı ucu açık bir hikaye gir. İğrenci bir sahne gir, hikaye gir. Bu döngüyü film belli bir vakte ulaşıncaya kadar devam et. Aralara öyle bir alakasız kısa sahneler gir ki bi bok anlatmadığını izleyen... [Devamını gör..]
Filme alakasız iğrendirici sahneler ile giriş yap. Başı ucu açık bir hikaye gir. İğrenci bir sahne gir, hikaye gir. Bu döngüyü film belli bir vakte ulaşıncaya kadar devam et. Aralara öyle bir alakasız kısa sahneler gir ki bi bok anlatmadığını izleyen de anlamasın. filmin kısa özeti bu bence. Yok iki kadın vardı yoktu o senin kafanda uydurduğun düzmece.
Yorumlara bakıyorum da filmi sevenlere olumlu puan, eleştirenlere olumsuz puan verilmiş. Filmi sevenler yorumlarında filmin anlattığı felsefik yaklaşımlara değinirken, olumsuz yorum yapanlar hakkında kişilikleri üzerinde boş ithamlarda bulunmuş. Bir film hakkında yapılan yorumdan, tanımadığınız belki de aynı zevklere sahip olmadığınız Sizden daha vasıflı kişilere nasıl atıp tutabilirsiniz?
Filmi gelecek olursam. Genel olarak filmi beğenmedim. Acaba ne olacak diye sonuna kadar izledim. Film yarısından sonra gidişata göre aklıma gelen bir iki fikirle bitirebilseydi filmi beğenebilirdim.
Film iki kadın yerine iki adam baş rol ile çıkmış olsaydı bu kadar puanı asla alamazdı. Yönetmen yerden yere vurulurdu. Anlatılmak istenen alt metin gereği olamazdı da, ama benzer başka bir alt metin olsaydı, yine de tutmazdı.
@silopya 2 ay önce
Sanat filmi, herkese gelmez. Boşuna seyretme sen. Güz sonatı daha net. Ondan başla.
@YUSUF 2 ay önce
Bazı filmler var dünya var olduğu sürece hep kıymetli olacaktır, işte bu film de hep ve her asırda bilgiyi sevenler tarafından izlenecektir.Felsefe, inanç, simge ve sembolizm bilgileri olmayanlar bu tür eserleri anlayamazlar.
@requ13m 7 ay önce
İzlerken sıkılıyorsam içerdiği anlam çok da önemli değil benim için -_-
4 yanıtı görüntüle
@abrek55 7 ay önce
anlamazlar, bombos derler, cop derler…
@objektif 1 sene önce
Berbat bir film başlangıç sahnelerini ileri sardım o kadar negatiftiki alakası olmayan sadistçe sahneler. Sonra kadının cinsellik üzerine konuşmaları. Tribal ahlak bükücü bi film. tavsiye etmiyorum.
1 yanıtı görüntüle
@barok67 1 sene önce
kendi zamanında bir şeyler ifade etmiş olabilir ama şimdi sıradan bir film boş vakit varsa izlenir, izlemeyen de bir şey kaybetmez..
@adlin 2 sene önce
Etkileyici, mis gibi bir film olmuş, seyredin mutlaka.

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Dram
  8.1/10
 
  83 DK
  İsveç